Reklam
  • Reklam
Adalet arıyor..

Adalet arıyor..

Polis tarafından yanlışlıkla gözaltına alınan ardından dayak yedikten sonra özür dilenip serbest bırakılan Zeki Yorgancıoğlu bir yıldır adalet arıyor

Reklam
01 Ağustos 2017 - 10:47 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 13:38
Reklam

Karakolda dayak olayı 1 yıldır mahkemede sonuçlandırılmıyor. Geçen yıl Ağustos ayında Mehmetçik’te isim benzerliği nedeniyle cinsel taciz olayı konusunda tutuklanan ve Ziyamet Karakolu’nda polis tarafından dövülen ancak daha sonra yanlış kişiyi tutukladıkları anlaşılınca serbest bırakılarak kendisinden özür dilenen Zeki Yorgancıoğlu 1 yıldır mahkemeden hala adalet bekliyor.

Zeki Yorgancıoğlu olaydan sonra kendisini döven polis hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve savcılık ile Polis Denetleme Kurulu soruşturma başlatmıştı. Soruşturmanın nasıl sonuçlandığı bilinmiyor, ancak mahkemedeki dava 1 yıldır sürüyor.

Zeki Yorgancıoğlu’nun oğlu Ali Yorgancıoğlu babası Zeki Yorgancıoğlu’nun başlattığı hukuk mücadelesi ile ilgili önceki gün sosyal medya aracılığıyla görüşlerini ve sitemini belirtti. Ali Yorgancıoğlu’nun ifadeleri şöyle: Tam bir yıl oldu evet suçsuz yere yanlış anlaşılmadan dolayı dayak yemenin ardından tam koskoca 365 gün geçti. Peki bu sure zarfında neler oldu: Yanımızda olduğunu bildiren binlerce insanın haklarını ödeyemem. En yakınlarımızdan bize ulaşan onlarca insan ki bu insanlar şikayetinizi geri çekin büyüklük sizde kalsın diyenler, hatta para teklif edenler bile oldu. Duruşumuz kesin ve net olduğundan şimdileri farklı politikaya sarıldılar.

Olayın sürecinde görüştüğümüz üst düzey polisler, savcılar sürekli olarak merak etmeyin olay gün gibi ortada bu iş çok sürmez dediler ve hatta yargıcımız duruşmaların başlaması için 2 defa arka arkaya gün bile verdi. Fakat her defasında ne hikmetse eften püften sebeplerden dava yine ertelendi. Ne acıdır ki şu anda bir ikilem yaşıyorum acaba yargıya güvenip başvurmakla hata mi yaptım?

 

Reklam
Reklam
Kaynak: Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..