Reklam
  • Reklam
25 Mayıs ekonomi ve siyaset gündemi...

25 Mayıs ekonomi ve siyaset gündemi...

İşte 25 Mayıs ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkan başlıklar...

Reklam
25 Mayıs 2017 - 08:45 - Güncelleme: 25 Mayıs 2017 - 12:20
Reklam

1- T.C Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de

- T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Wiltcher’s Steigenberger Otel'de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşecek.

- AB Konseyinin yeni binasında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile bir araya gelecek Erdoğan, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ile görüşecek.

- Erdoğan, yeni NATO karargah binasında devlet ve hükümet başkanları onuruna düzenlenecek resepsiyona katılacak, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile ayrı ayrı bir araya gelecek.

- Belçika Kralı Phillipe'in yeni karargaha gelişi ve liderlerle el sıkışmasına katılacak Erdoğan, Vaşington Andlaşması’nın V. Maddesi-11 Eylül ve Berlin Duvarı anıtlarının liderler huzurunda açılışı ile aile fotoğrafı çekimine, devir teslim törenine ve çalışma yemeğine iştirak edecek.

- Erdoğan, Brüksel Abelag Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket edecek.

(Brüksel)

1- T.C Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kamu Denetçiliği Kurumunca düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde İdarenin Denetim Mekanizmalarının İncelenmesi Çalıştayı'na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i parti genel merkezinde ziyaret edecek.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- T.C Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ümraniye Belediyesince Kozyatağı Hilton Otel'de İslam Ülkeleri Finans Zirvesi'ne, İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde Zeynep Bodur Okyay'a fahri doktora beratının tevcih edilmesi törenine katılacak.

(İstanbul/10.00/19.00)

2- T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Arnavutköy'de GREİF fabrikasını ziyaret edecek.

(İstanbul/12.00)

3- T.C Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki 'Trabzon Günleri' açılışına iştirak edecek.

- Kılıç ayrıca Şırnak'ta şehit olan özel harekat polisi Mesut Yılmaz için Salıpazarı ilçesinde kılınacak cenaze namazına katılacak.

(Ankara/11.00/Samsun/16.35)

4- T.C Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ATO Congresium'da "3. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu"na katılacak.

(Ankara/10.00)

5- T.C Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İsviçreki 70. Dünya Sağlık Asamblesi kapsamında çeşitli ülkelerden mevkidaşıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek, temaslarda bulunacak.

(Cenevre)

6- TBMM Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun tasarıları ele alınacak.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ

1- T.C Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye Katılım Bankaları Birliği 16. Olağan Genel Kuruluna iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

2- T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TSE-TOBB İşbirliği Protokolü'ne ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üretim Reform Paketi Görüşmelerine iştirak edecek.

(Ankara/09.00/TBMM/10.30)

3- T.C Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rekabet Kurumu Başkanlığı İstanbul temsilciliği binası açılış törenine, Sektör İncelemesi Raporu Tanıtım ve Değerlendirme Paneli'ne, 3. İstanbul Ayakkabı Saraciye Fuarı'na katılacak.

(İstanbul/11.00/14.00/15.00)

4- T.C Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 13. KOBİ Zirvesi “Endüstriyel Dönüşümle, Geleceğin KOBİ’leri” toplantısına iştirak edecek.

(İstanbul/10.30)

5- T.C Ulaştırma, Denizcilik ve T.C Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTTCELL Lansman Törenine katılacak.

(İstanbul/10.00)

6- TÜİK, bu yıla ilişkin Bitkisel Üretim 1. Tahmini'ni açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..