Reklam
  • Reklam
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenleri...

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenleri sadeleştirildi..

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 42’nci yıldönümü nedeniyle yapılacak tören ve etkinlikler, Türkiye'de geçtiğimiz cuma günü meydana gelen darbe girişimi ve yaşanan olaylar sebebiyle yeniden düzenlenerek sadeleştirildi..

Reklam
18 Temmuz 2016 - 09:20
Reklam

 

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 42’nci yıldönümü nedeniyle yapılacak tören ve etkinlikler, Türkiye'de geçtiğimiz cuma günü meydana gelen darbe  girişimi ve yaşanan olaylar sebebiyle yeniden düzenlenerek sadeleştirildi.

Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bu çerçevede, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından 20 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.00’de Cumhurbaşkanlığı’nda halka açık olarak düzenlenecek resepsiyon ve resmi konuklar onuruna Meclis Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından verilecek yemekler iptal edildi.

Yarın akşam saat 20.30’da Girne Kalesi’nde düzenlenmesi öngörülen “Barışa Çağrıydı” isimli gösteri iptal edilirken, 19 Temmuz Salı akşamı saat 21.30’da düzenlenecek Şafak Nöbeti’nde konser ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı yer almayacak.

20 Temmuz Çarşamba günü Lefkoşa'da Dr. Küçük Bulvarı'nda saat 09.30’da düzenlenecek resmi geçit töreninde Gençlik Dairesi Halk Dansları Ekibi'nin gösterisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi ve sivil/askeri tüm hava unsurlarının geçişi yapılmayacak.

Yine 20 Temmuz'da, saat 18.00’de Girne’de düzenlenmesi öngörülen Türk Yıldızları gösterisi ile saat 18.45’te yapılması planlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi de iptal edildi.


http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..