Reklam
  • Reklam
20 Ocak KKTC Gündemi...

20 Ocak KKTC Gündemi...

KKTC gündemi bugün de yine oldukça yoğun. “elektronik kimlik kartı” ile “e-imza” tanıtımı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün katılımıyla yapılacak. Öte yandan grevler, toplantılar var. İşte öne çıkan gündem başlıkları...

Reklam
20 Ocak 2017 - 08:47
Reklam

KTAMS, Sosyal Sigortalar Girne Şubesi’nde tam gün grev uygulayacak.

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisi’nde yapılmaya başlanan ameliyatsız aort kapağı değişimi hakkında basın toplantısı düzenleyecek. (Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi - 10.00)

Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Ataol, TAK Müdürü Doç. Dr. Neriman Saygılı’yı ziyaret edecek. (10.00)

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kısmi Hibe Programlarına hak kazanan firmalara belge takdim edecek. (Bakanlık zemin kat - 10.00)

Futbolcu Mete Adanır, ölümünün 28. yıldönümünde Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki mezarı başında anılacak. (10.00)

Lapta Belediyesi’nin hazırladığı 3 yıllık Stratejik Kalkınma Planı ve sivil toplum örgütlerine yönelik hibe programı hakkında basın toplantısı düzenlenecek. (Yer: Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği - 10.30)

Başbakanlık E-Devlet Yürütme Kurulu bünyesinde sürdürülen e-devlet çalışmaları çerçevesinde bürokratik işlemleri azaltacak “elektronik kimlik kartı” ile “e-imza” tanıtımı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün katılımıyla yapılacak. (Sayıştay Başkanlığı - 11.00)

KTAMS Çalışma Dairesi Girne Şubesi’nde 11.00-12.00 saatleri arasında uyarı grevine gidecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Girne hizmet binası önünde basın açıklaması yapacak. (11.00)

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Adana MUSİAD Başkanı Muhammet Veysel Gök ile KKTC MUSİAD Başkanı Okyay Sadıkoğlu’nu kabul edecek. (11.30)

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları  Koruma Cemiyeti Başkanı Kutlay Keço,  “Deniz Kaplumbağalarını İzleme ve Koruma Kuralları” kapsamında Koruma ve Araştırma Protokolü’nü imzalayacak. (Bakanlık toplantı salonu - 13.00)

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, “E-Fidan” projesinin hayata geçirilmesini sağlayacak  protokolü imzalayacak.  (Bakanlık toplantı salonu - 14.15)

7.  Dr. Fazıl Küçük Ortaokul ve Liselerarası Kompozisyon Yarışması’nın ödülleri verilecek. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın da katılacağı ödül töreni  Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda yer alacak. (14.30)

KTÖS, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı önünde “hükümetin ajandasını sorgulama eylemi” yapacak. (15.00)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
City Mall AVM, münhal açtı!..
City Mall AVM, münhal açtı!..