Reklam
  • Reklam
19 Mayıs KKTC gündemi...

19 Mayıs KKTC gündemi...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye ile birlikte KKTC’de de kutlanıyor ve diğer başlıklar şöyle...

Reklam
19 Mayıs 2017 - 08:52
Reklam

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye ile birlikte KKTC’de de kutlanacak.

Kutlamalar Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla başlayacak. (08.00).

Başkent Lefkoşa ve tüm ilçelerde, köy ve kasabalarda Atatürk anıtlarına çelenk koyma töreni gerçekleştirilecek.Lefkoşa’daki ilk tören, Atatürk Anıtı’nda yapılacak. (09.00). Törenin ardından 19 Mayıs Maratonu başlayacak.

Başkent Lefkoşa’da “Atam İzindeyiz” sloganıyla tüm okulların, üniversitelerin, kurum ve kuruluşlar ile spor federasyonlarının katılımı ile Lefkoşa Dereboyu Pronto çemberinden kortej yürüyüşü başlayacak (17.30)

Geçitkale köy meydanı, Çamlıca Kültür Evi, Geçitkale Belediyesi Mehmet Aybar Kreşi ve Parkı, Mallıdağ Parkı ve Çınarlı Parkı’nın toplu açılış töreni Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılımıyla yapılacak. (19.00)

Lefkoşa'da İnönü Meydanı’nda “Gala Gecesi” düzenlenecek. Bir grup öğrencinin oluşturacağı Fener Alayı saat 19.30’da gala ve konser alanına meşalelerle yürüyecek. Telsim Freezone Müzik Yarışması'nda dereceye giren grupların konserinin ardından Yüksek Sadakat grubu da saat 20.30'da konser verecek.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018