Reklam
  • Reklam
16 Mayıs KKTC gündem...

16 Mayıs KKTC gündem...

Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde, Cumhurbaşkanlığı Çevre Koruma ve Çevre Temizliği Projesi olan “Temiz Düşün” kapsamında, Akdeniz köyü sahilinde temizlik başlatılıyor ve diğer başlıklar şöyle...

Reklam
16 Mayıs 2017 - 08:52 - Güncelleme: 16 Mayıs 2017 - 13:00
Reklam

Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde, Cumhurbaşkanlığı Çevre Koruma ve Çevre Temizliği Projesi olan “Temiz Düşün” kapsamında, Akdeniz köyü sahilinde temizlik başlatılacak. Saat 09.00’da başlayacak etkinliğe, başında Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova,  saat 10.00’da ise Cumhurbaşkanı Akıncı da katılacak.

Boran Kültür Merkezi’nde, Türkiye’de terör örgütü soruşturmasıyla işlerinden atıldıkları gerekçesiyle açlık grevi başlatan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için 24 saatlik açlık grevi  ve etkinlik yapılacak.  (09.00) 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplanacak. (10.00)

Trafik Kazalarını Önleme Derneği, “Trafik  Haftası” dolayısıyla Trafik Bilgi Yarışması düzenleyecek. (Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi - 10.00)

DAÜ-SEN, Ankara’da açlık grevini sürdüren öğretim görevlisi Nuriye Gülmen ile sınıf öğretmeni Semih Özakça’nın direnişine destek vermek için saat 08.00’den itibaren bir günlük açlık grevi yapacak. Sendika, saat 10.00’da ise basın toplantısı düzenleyecek.  (Yer: DAÜ Kampüsü Ana Giriş Kapısı)

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilerin başkan ve yetkilileriyle görüşecek. (Cumhurbaşkanlığı - 12.00)

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, engelli vatandaşların askerlik görevini temsili olarak yerine getirmelerini sağlamak üzere, temsili askerlik uygulaması gerçekleştirecek. (Yer: Gülseren Kışlası – basın mensupları 13.30’da nizamiyede olmalı)

Güzelyurt Belediyesi, Sosyal Hizmet Birimi üyelerine yönelik düzenlenecek işitme kontrolü için, Siser LTD’le protokol imzalayacak. (Belediyeler Birliği - 13.00)

Cumhurbaşkanlığı’nda “Gençlik Çalıştayı” yapılacak. Cumhurbaşkanı Akıncı da katılacak. (14.00)

Bakanlar Kurulu toplanacak. (15.00)

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'nın Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirdiği yarışmaların ödül töreni, The Elysium Park’ta yer alacak. Törene 3. Cumhurbaşkanı Eroğlu, Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu da katılacak. (19.00)

Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği’nin “2017 Ali Nesim Edebiyat Ödülleri” törenle verilecek. (Yer:  Hidden Garden - 19.30)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018