Reklam
  • Reklam
11 Temmuz Salı Türkiye ve Dünyada siyaset ve ekonomi gündemi..

11 Temmuz Salı Türkiye ve Dünyada siyaset ve ekonomi gündemi..

Türkiye ve Dünyada bugün beklenen sosyal,ekonomik ve siyasi gelişmeler neler?

Reklam
11 Temmuz 2017 - 07:55
Reklam

TÜRKİYE

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Potaçari Şehitliğinde düzenlenecek "Srebrenitsa Soykırımı Kurbanlarını Anma Törenine katılacak.

(Srebrenitsa)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri Garnizon, Bünyan ve Yeşilhisar şehitliklerini ziyaret edecek, 15 Temmuz şehitleri ruhuna okunacak Mevlid-i Şerif için Hunat Camisindeki programa katılacak, 15 Temmuz şehitlerinden Özel Harekat polisleri Cennet Yiğit ve Kübra Doğanay’ın ailelerini ziyaret edecek.

(Kayseri/11.00-16.30)

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Fotoğraflarla 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" sergisinin açılışını yapacak.

(Ankara/11.30)

4- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında Eskişehirde Hava ve Kanlıpınar şehitlikleri ile Valiliği ve Şehit Fatih Dalgıç’ın ailesini ziyaret edecek, şehitler için okutulacak mevlide katılacak.

(Eskişehir/11.30-20.30)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Yukarı Tekke Şehitliğini ziyaret edecek, şehitler için okutulacak mevlide ve 15 Temmuz Şehitler Fidanlığının açılışına katılacak.

(Sivas/11.00/12.00/14.00)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Etimesgut Elvanköy Mezarlığı’nda 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine ziyarette bulunacak.

(Ankara/10.00)

7- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şenkaya ilçesi ve Erzurum merkezde şehit ailelerini ziyaret edecek, Valilik ziyaretinde bulunacak, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisine iştirak edecek.

(Erzurum/10.45-18.00)

8- TBMM Anayasa Komisyonunda, Meclis İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair İçtüzük Teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehitlik ziyareti gerçekleştirecek, 15 Temmuz Şehidi Ufuk Baysan’ın kabrini ve ailesini ziyaret edecek, şehit yakınları ve gazilerle Mevlid-i Şerif okutulması programına katılacak.

(Düzce/11.00/11.30/11.45/12.00)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Malatya kayısısının Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret olarak tesciline ilişkin sertifika törenine katılacak.

(Ankara/ 12.00)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye-Angola Karma Ekonomik Komisyon (KEK) teknik heyet toplantılarına katılacak.

(Angola)

4- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Niğde’de şehit Ömer Halisdemir’i kabri başında anma törenine ve "15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” oluşturulması etkinliğine iştirak edecek, Şehit Ömer Halisdemir’in babasına ziyarette bulunacak, Mersinde "Demokrasi ve Milli Birlik” Konferansına katılacak.

(Niğde/ 11.00) (Mersin/ 19.00)

5- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz şehidi Umut Can Kılıç’ın kabrini ziyaret edecek.

(Ankara/ 11.00)

6- TÜİK, mayıs ayı perakende satış endeksi verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

7- Hazine, 2 yıl (672 gün) vadeli, sabit kuponlu devlet tahvili ihalesi gerçekleştirecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fildişi Sahili Cumhuriyetinde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Konseyi 44. Toplantısının kapanış oturumuna katılacak, ardından Liberya’ya resmi ziyarette bulunacak.

(Abidjan/Monrovia)

2- Srebrenitsa soykırımının 22. yılında 71 soykırım kurbanı Potoçari Anıt Mezarlığında düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

(Srebrenitsa)

3- Musul kent merkezinin terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılmasının ardından gelişmeler takip ediliyor.

(Musul)

4- Yemendeki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana)

5- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

6- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

(Riyad)

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..