Reklam
  • Reklam
10 Ocak KKTC gündemi!

10 Ocak KKTC gündemi!

Kıbrıs gündemi için dikkat çeken bir gün. Gözler Cenevre'de, Kıbrıs sorunu adına kritik bir viraj dönülüyor. Peki bugün başka neler olacak? İşte 10 Ocak KKTC gündeminden öne çıkan başlıklar.

Reklam
10 Ocak 2017 - 09:09
Reklam

Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla yürütülen müzakereler, liderlerin ve heyetlerinin katılımıyla Cenevre’de sürüyor.

Girne Belediyesi, Girne Kordonboyu projesiyle ilgili halka açık danışma toplantısı düzenliyor. Yer: Dome Hotel (10.00)

Ziraat Mühendisleri Odası “Dünyada Gıda Üretimi ve Dağılımı, Krizler ve Fırsatlar” konulu konferans düzenliyor. Yer: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Çevik Uraz Toplantı salonu. (10.00)

30 Aralık Cuma sabahı, kocası ve çocukları ile birlikte yaşadığı apartman balkonunun altında ölü olarak bulunan Akile Nacisoy’un ailesi ve avukatları tarafından Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği toplantı/konferans salonunda basın toplantısı düzenleniyor. (11.00)

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nu (BTHK) ziyaret edecek.  (11.00)

Boğaz-Boğaztepe Çevre ve Kültür Koruma Derneği, su boruları döşeme çalışmaları sonucu yollarda ve çevrede tahribat meydana gelmesini yürüyüşle protesto edecek ve basın açıklaması yapacak. Yer: İskele-Boğaz ve Boğaz-Boğaztepe Kavşağı (16.00)

Aralarında bazı siyasi partilerin de bulunduğu İki Toplumlu Barış İnisiyatifi- Birleşik Kıbrıs Çözüm ve Barış Platformu, ara bölgede liderlere destek amacıyla iki toplumlu etkinlik düzenliyor. Yer:  Lefkoşa’da ara bölgedeki Çetinkaya Sahası (19.00)

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..